Szkoła online - aktualności

 
 


Naszych uczniów kreatywne pomysły recytatorskie!.

 
 


Klasa 4. Projekt OTO JA. Budujemy na zajęciach kolejne układy naszego ciała.

 
 


Klasa 5. Model komórki zwierzęcej. W małej komórce mieści się mnóstwo elementów - każdy ma swoją istotną funkcję.

 
 


4. Klasse- zajęcia z przyrody. Na każdym obrazie są elementy przyrody ożywionej i nieożywionej oraz elementy zrobione przez człowieka. Są też różne stany skupienia wody...

 
 


Życzenia klasy 2 na nadchodzące święta.

Nie można osobiście- więc online poprzez krótki film, przesyłamy Świąteczne życzenia naszych uczniów : Wspaniałych Świąt i nie traćmy nadziei!
 
 


Nasi uczniowie wpadli na piękny pomysł i stworzyli oryginalne życzenia na święta!

 
 


Nasi uczniowie recytują wiersz na konkurs/ Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia./

 
 


Tydzień wierszy na niemieckim

Ostatni tydzień nauki to zarówno uczniowskie recytacje wierszy, jak i pisanie „Elfchen” - 11-sto wyrazowych wierszy. Oto kilka wspaniałych przykładów.
 
 


Klasa 6 na świątecznej lekcji angielskiego miała ważne zadanie- uratować renifera Rudolfa, bez którego święta mogłyby się nie odbyć!

 Rozwiązując zadania związane ze słownictwem, czytaniem i słuchaniem- uratowali święta.
 
 


Uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 wzięli udział w lekcji pt. "Dzieła sztuki w produkcjach dla dzieci" w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję".

Dziękujemy Pani Monice Blondzik z muzeum w Tarnowskich Górach za wspaniałą lekcję!
 
 


"Jak Winston uratował Święta"- to dwadzieścia cztery opowiadania na każdy dzień grudnia.

Ta książka towarzyszy klasie pierwszej codziennie. Dzieci polubiły małą myszkę- Winstona i bardzo są ciekawe jak potoczą się jego losy. Z niecierpliwością czekają na kolejne przygody.
 
 


Klasa pierwsza pilnie wykonuje zadania z kalendarza adwentowego. Kolejnym zadaniem było ozdobienie swojego okna w pokoju. Dzieci bardzo się postarały.

 
 


Nagrody i dyplom dla Hani. Gratulujemy!

 
 


Klasa 4 na lekcjach bibliotecznych w Bibliotece Austriackiej na temat tradycji bożonarodzeniowych.

 


Uczniowie klasy 3 wzięli udział w lekcj matematyki pt. "Tajemnicze dzielenie" w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Dziękujemy Pani Annie Stęrzewskiej za przyjęcie naszego zaproszenia.

 


Swój łańcuch życia przygotowali nasi uczniowie klasy 3 podczas omawiania lektury "Jesień życia liścia Jasia".

 


Zajęcia j. niemieckiego w klasie 2. "Wszystko o wiewiórce".

 


Lekcja j. niemieckiego

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w lekcji j. niemieckiego pt. "Der Ampelmann" w ramach ogólnopolskiego projektu "Zaproś mnie na swoją lekcję". Dziękujemy Pani Monice Skrzypiec za wspaniałą lekcję, wirtualną podróż do Belina i zaciekawienie naszych uczniów tą postacią.
 


Nasi czwartoklasiści na lekcjach plastyki pożegnali tegoroczną jesień. Jesienne pejzaże stworzone z kolorowych liści przypominają nam o tej barwnej porze roku.

 


Gratulacje dla Hani za zajęcie II miejsca w Konkursie Piosenki Niemieckiej „Superstar“!

1.jpg

 


Plakaty

Czwartoklasiści przygotowali plakaty podsumowujące wybrane zagadnienia, których uczyli się na angielskim, a następnie zaprezentowali je kolegom z klasy w czasie lekcji online
 


Miesiąc grudzień jest miesiącem oczekiwania na Boże Narodzenie.

W ramach świetlicy online, razem odliczamy pozostałe do tego czasu dni na naszym interaktywnym kalendarzu adwentowym. Codziennie dostępne są nowe niespodzianki! Do tej pory mogliśmy już między innymi zagrać w mikołajkowy teleturniej, zobaczyć jak samemu stworzyć skandynawskiego skrzata, sprawdzić co wiemy o Świętym Mikołaju grając w Kahoot, a nawet zobaczyć złapanego na kamerze Elfa!
Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy!
 
1.jpg
 
 


"Plastusiowy pamiętnik"

Klasa pierwsza na przestrzeni kilku ostatnich dni omawiała -lekturę "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej. Dzieci wykonały swoje pierwsze lapbooki.
 


Lektura online - "Żona modna"

Rozważania klasy siódmej nad lekturą Ignacego Krasickiego "Żona modna". Najpierw zastanawialiśmy się, jak wygląda współczesna "żona modna", a potem rozmawialiśmy o konsumpcjonizmie i produkcji ubrań.
 


Uczniowie klasy pierwszej poznali zasady pięknej recytacji i nauczyli się wiersza dla Mikołaja.

 


Z okazji nadchodzącego Mikołaja na angielskim klasy 5,6,7 i 8

poćwiczył przerabiane zagadnienia gramatyczne opisując zdjęcia z albumu Świętego Mikołaja i opisywały jego prace na podstawie rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim.

 
 


Listy do św. Mikołaja naszych najmłodszych uczniów. 


Klasa pierwsza codziennie otwiera kolejne okienko kalendarza adwentowego. Zadaniem dzieci dzisiaj było przygotowanie kartek świątecznych. Spisali się znakomicie. . 


Już niebawem Mikołajki! .

Klasa pierwsza nie może doczekać się 6 grudnia. Ubarwiliśmy naszą lekcję w mikołajowe akcenty

 


Dziś nasi uczniowie klasy 4 poznali tajniki kaligrafii dzięki pani Justynie Kubiak, która gościła na lekcji plastyki. Dziękujemy!

 


Lekcje j. niemieckiego online.

 


Kalendarz adwentowy online.
Pierwsze okienka już otwarte!

 


"Wolontariusze czytają dzieciom".

Nasi uczniowie klas 1-3 spotkali się z wolontariuszami fundacji "Habitat for Humanity Poland" aby posłuchać bajki "Przyjaźń na końcu świata, czyli bajka o pomocy".

 


Praca klasy 3 na lekcjach angielskiego.

 


Tydzień Filmu Niemieckiego – Goodbye Berlin”

27.11.2020 r. uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w projekcji filmu „Goodbye Berlin” w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Fabuła opowiada o specyfice okresu dorastania. Wspólna wakacyjna podróż Maika i Tschicka staje się drogą dojrzewania, przyjaźni, odnajdywania własnej tożsamości. Chłopcy cieszą się przygodami, spotkanymi ludźmi, a przy tym czerpią z życia pełnymi garściami. Ze względu na sytuację pandemiczną nie mogliśmy pojechać do kina, więc kino przybyło do nas - świecie wirtualnym wszystko jest możliwe. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w projekcie: Stowarzyszeniu Opolskie Lamy i Związkowi Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP.
 


Ósmoklasiści zmierzyli się z zadaniem: Jak radziliby sobie bohaterowie lektur podczas pandemii? Oto wyniki ich pracy!

 Język angielski

Czwartoklasiści poznali dzis genezę Święta Dziękczynienia oraz tradycje związane z jego obchodami. 
 
 Uniwersytet Dzieci

Klasa 1 przystąpiła do nowoczesnego programu edukacyjnego opartego na dziecięcej ciekawości i pasji- Uniwersytet Dzieci w Klasie. Podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczniowie realizują scenariusze tego programu. Podczas zajęć muzycznych wykonali własne instrumenty.
 
 Praca w grupach a lekcje on-line.

Umiejętności pracy w zespole jest jedną z kluczowych kompetencji społecznych dlatego w czasie lekcji online, korzystając z dostępnych narzędzi, uczniowie również mają okazję pracować w grupach.
 
 W czasie godziny wychowawczej piątoklasiści tworzyli tablice dobrych rad na czas edukacji on-line oraz tablice życzliwości z okazji obchodzonego w listopadzie Dnia Życzliwości

 
 Klasy 6 i 8 utrwalają gramatykę na j. angielskim w formie Escape Rooms

 
 Klasa 4 tworzy Mind Map utrwalając słownictwo i zwroty gramatyczne w czasie lekcji on-line.

 
 


Nauka on-line na języku angielskim